JuniorPelicans, varustetoimittaja CCM ja urheilukauppa Team Sportia Hockey Lahti ovat sopineet yhteistyön jatkosta.
- Kyseessä on seuran kannalta erittäin merkittävä sopimus ja olemme todella iloisia, että saamme jatkaa ja kehittää erinomaista yhteistyötä CCM:n ja Team Sportian kanssa. Sopimus tuo merkittäviä etuja seuralle, joukkueille sekä kaikille seuran pelaajille, kertoo JuniorPelicansin toiminnanjohtaja Ari Suomalainen.
- Yhteistyön jatkuminen Euroopan suurimman juniorijääkiekkoseuran kanssa on meille todella hienoa ja tärkeää, toteaa CCM Hockey Suomen myyntipäällikkö Kimmo Kölhi.
- Olemme innoissamme saadessamme jatkaa yhteistyötä JuniorPelicansin kanssa. Haluamme yhdessä kaikkien osapuolten kanssa parantaa palveluamme entistäkin paremmaksi, sanoo Team Sportia Hockey Lahden myymäläpäällikkö Teemu Prusila.
Uusi sopimus on kestoltaan nelivuotinen (2019-2023) ja CCM sekä Team Sportia Hockey Lahti ovat JuniorPelicansin pääyhteistyökumppaneita.
Ei uutisia |