Ilmoittaudu Pelicans N14, N16 ja Naiset Akatemia -joukkueisiin
JuniorPelicansJulkaistu: 09.05.2026 09.00

Ilmoittaudu Pelicans N14, N16 ja Naiset Akatemia -joukkueisiin

Pelicans käynnistää tyttöjen ja Naiset Akatemia -joukkueiden toiminnan. Ilmoittautumalla pääset mukaan Pelicansin tyttökiekkopolulle. Pelicans Naiset -joukkueen noustua Auroraliigaan, rakennamme halukkaille tytöille ja naisille pelaajapolun, joka mahdollistaa pelaamisen Suomen korkeimmalla sarjatasolla. Naiset Akatemia -joukkue toimii tiiviissä yhteistyössä Pelicans Naiset Auroraliiga -joukkueen kanssa.

Ilmoitamme sarjoihin ne tyttö/naisjoukkueet, joissa on tarpeeksi ilmoittautuneita pelaajia. N14, N16 ja Naiset Akatemia harjoittelevat yhtenä ryhmänä 3 kertaa viikossa ensi kauden aikana. Käynnistämme toiminnan elokuussa seuraavan aikataulun mukaan:

ma 3.8. klo 19:30 alkulämpö ja klo 20:30 - 21:30 jääharjoitus RTK Areena
ke 5.8. klo 18:00 alkulämpö ja klo 19:00 - 19:50 jääharjoitus RTK Areena

Harjoitusten vastuuvalmentajana toimii Mirkku Kaukinen. Tulevan kauden 2026-27 budjetti ja kausimaksut varmistuvat sen jälkeen, kun tiedämme kuinka paljon ilmoittautuneita pelaajia on joukkueisiin.

Toimintaa suunnitellaan ja toteutetaan pelaajien toiveiden mukaisesti. Joukkueisiin etsitään valmennusta ja muita toimihenkilöitä. Jos olet kiinnostunut toimimaan joukkueessa valmentajana, joukkueenjohtajana tai huoltajana, niin ole yhteydessä.

Ilmoittaudu mukaan joukkueeseen tästä.

Lisätietoja antaa:
Jani Rantanen 040 554 5430 jani.rantanen(at)juniorpelicans.fi
Mirkku Kaukinen 040 218 2113 mirkku.kaukinen(at)gmail.com

Junior-Pelicans ry

Svinhufvudinkatu 29, 15110 Lahti

044 255 1975 toimisto@juniorpelicans.fi

Toimisto avoinna ma-pe klo 9-15