​Vuosikokous tiedote - Pekka Sipilä jatkaa seuran puheenjohtajana
Julkaistu: 27.04.2022 11.01

​Vuosikokous tiedote - Pekka Sipilä jatkaa seuran puheenjohtajana

Junior-Pelicans ry:n kevätvuosikokous pidettiin tiistaina 26.4.2022 Isku Areenalla. Kokouksessa hyväksyttiin ensi kauden toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä valittiin hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle.

Erovuorossa olleet Petri Engman, Janne Laukkanen, Juha Mara ja Pekka Sipilä tulivat uudelleenvalituiksi. Vanhoina jäseninä hallituksessa jatkavat Tapani Alenius, Mika Elomaa, Jussi Salmela ja Mauri Tura.

Vuosikokouksen jälkeisessä hallituksen järjestäytymiskokouksissa valittiin seuran puheenjohtajisto jatkamaan entisellään, eli seuran puheenjohtajana jatkaa Pekka Sipilä ja varapuheenjohtajina Petri Engman sekä Jussi Salmela.