PelicansPower kiekkoleireillä yli 100 junioria!
JuniorPelicansJulkaistu: 08.08.2025 11.17

PelicansPower kiekkoleireillä yli 100 junioria!

Perinteiset PelicansPower kiekkoleirit järjestettiin elokuun alussa RTK:lla ja Isku Areenalla. Mukana oli yli 100 innokasta junioria!

Jääharjoitukset sisälsivät erilaisten lajitaitojen harjoittelua ja pelejä. Jään ulkopuolella liikuttiin ja harjoiteltiin monipuolisesti. Luennoissa käytiin urheilun tärkeitä asioita läpi, muun muassa harjoittelun, levon ja ravinnon tärkeydestä. Leirin päätöspäivänä leiriläiset saivat yllätysvieraita Pelicansin liigajoukkueen pelaajista ja ohjelmassa oli myös kisailua leiriolympialaisten muodossa. Leiri huipentui päätöspäivänä pelattuihin leiriotteluihin.

Kiitos mukana olleille leiriläisille, valmentajille ja huoltajille! Seuraavat kiekkoleirit ovat koulujen syyslomaviikolla.

Junior-Pelicans ry

Svinhufvudinkatu 29, 15110 Lahti

044 255 1975 toimisto@juniorpelicans.fi

Toimisto avoinna ma-pe klo 9-15